Skip to content

Organix dabīgā bērnu pārtika – jaunums mūsmājās

17/09/2011

Ieejot veikalā, lai iegādātos pārtiku savam mazulim, vieglāk ir apjukt no daudzveidīgā preču klāsta nekā uzreiz atrast meklēto. Jāteic gan, ka tas attiecas ne tikai uz bērnu pārtiku. Šoreiz mēģināšu pastāstīt par Latvijas tirgū salīdzinoši nesen ienākušu bērnu dabīgās pārtikas ražotāju  ‑ angļu firmu Organix.

Pateicoties SIA „Green Life”  pārstāvim (zināms Latvijā kā ekoloģisko autiņbiksīšu „Nature Babycare” izplatītājs) manai meitiņai bija iespēja izmēģināt vairākas šī ražotāja bērnu pārtikas preces.

Organix bērnu pārtiku ražo Anglijā reģistrēts uzņēmums „Organix Brands Ltd” un dara to jau kopš 1992. gada. Organix bērnu pārtikas preču klāsts ir ļoti plašs, tas sadalīts vairākos posmos – pārtika, kas piemērota bērniem no 4 – 6 mēnešu vecuma, bērniem no 7 mēnešu vecuma, no 10 mēnešu vecuma, savukārt no 1 gada vecuma papildus ēdienreižu maltītēm parādās arī dažādi našķi un uzkodas, kam nav pievienots sāls, cukurs vai kādas citas nejaukas sastāvdaļas.

Organix bērnu pārtikai ir piešķirts Soil Association sertifikāts. Soil Association ir vadošā organizācija bioloģisku produktu sertificēšanai Lielbritānijā. Tā stingri uzrauga ne tikai pašu līdzekļu sastāvu, bet arī visu ražošanas ciklu, sākot ar izejvielu piegādātājiem. Lai iegūtu tiesības uz preces rakstīt „dabisks”, minimālais organisko vielu daudzums – 95%. (dati no: ekotopia.lv)

Organix ražo gan biezputru mazuļiem no 4 mēnešu vecuma, gan dažādas maltītes burciņās un trauciņos, spēcinošas maltītes, saldos biezeņus, biezeņus mīkstajos maisiņos, bērnu cepumus atraktīvās formiņās, dažādas rīsu galetes un citus brīnumus.

Meitiņa izmēģināja liellopu gaļu ar burkānu un pastinaku biezeni trauciņos, zemeņu, bumbieru un banānu našķi (augļu un biezeņu sulas maisījumu) un arī t.s. „pirkstiņēdienu” ‑ rozīnes neliela izmēra kastītēs un rīsu galetes.

Uzskatu, ka par ēdiena garšas īpatnībām vērtējums parasti ir subjektīvs – ēdiens vai nu garšo, vai negaršo. Turklāt katram bērnam tas ir atšķirīgi, tādēļ vecākiem jāveic virkne izmēģinājumu, lai atrastu savam bērniņam piemērotāko. Nemēģinu arī uzstāt, ka bērns jābaro tikai ar gatavo, burciņās/trauciņos nopērkamo ēdienu un pašiem mājās nav jāgatavo nekas vai arī tieši pretēji – ka viss, kas ir nopērkams veikalos, būtu slikts. Katra mamma (un tētis) vislabāk zina, kā barot savu mazuli. Tāpēc es aprakstīšu tikai savas personīgās sajūtas, piedāvājot meitiņai dažādus Organix bērnu pārtikas produktus.

  • Liellopu gaļa ar burkānu un pastinaku biezeni‑ ēdiens, kas iepildīts nevis burciņā, bet plastmasas trauciņā ar vāciņu. Vienā trauciņā ir 130 g un vienā iepakojumā iekļauti 2 trauciņi ‑ pietiekami ērti, lai varētu dozēt ēdiena daudzumu atkarībā no mazuļa vecuma. Lai gan pēdējā laikā biezeņu ēšana nav meitiņas iemīļotākā nodarbe, trauciņš labprāt tiek iztukšots. Atšķirībā no stikla burciņām, kas pēc ēdienreizes nonāk atkritumos, plastmasas trauciņus meitiņa tagad izmanto savām spēlēm – mācās noņemt un uzlikt vāciņu un citādi trenē savus pirkstiņus.

  • Zemeņu, bumbieru un banānu našķis – izmantojams gan kā papildinājums biezputrām ievārījuma vietā (gadījumos, ja vecmāmiņas vai mammas nav sarūpējušas ziemas krājumus :)), bet var dot bērniņam arī „tīrā veidā”, ja ir vēlēšanās ļaut viņam panašķoties, bet tanī pat laikā būt pārliecinātai, ka mazais ēdājs neuzņem t.s. „junk food”, jo kompānijas Organix Brands Ltd. „No Junk Promise” marķējums nozīmē to, ka ēdiens ir gatavots tikai no labākās kvalitātes dabiskajām sastāvdaļām, tam netiek pievienots nekas nevajadzīgs un viss svarīgais tiek saglabāts (Organix trīs pīlāri: drošs, tīrs un barojošs ēdiens). Vienā mīkstajā paciņā, kas aizskrūvēta ar vāciņu zieda formā, ietilpst 100 grami garduma. Ja jautātu meitiņas viedokli, viņa neapšaubāmi teiktu, ka iepakojums ir pārāk mazs šādam gardumam 🙂

  • Jāsaka, ka daudzējādā ziņā lielākais prieks man kā mammai ir par Organix t.s. „pirkstiņēdienu” (Finger Food), kas paredz ēšanu ar pirkstiem, nevis izmantojot kādu galda piederumu. It sevišķi patīkami noskatīties, kā meitiņa attīsta savus mazos pirkstiņus, cenšoties izdabūt rozīnes, kas iepakotas maza izmēra kastītēs (vienā iepakojumā ir 18 kastītes ar 14 gramiem rozīņu katrā – ļoti ērti, lai bērniņš vienā reizē neapēstu par daudz :)). Brīžos, kad vēlas kādu našķi, piedāvājam viņai rīsu galetes ar avenēm un mellenēm vai arī ābolu garšu – citas cepumu pakas tajā brīdī ir drošībā. 🙂

Informācijai vēlos norādīt, ka mājas lapu www.organix.lv ir izveidojis internetveikals „Pirkumiņš”, kurā šo pārtiku var iegādāties, tomēr Organix oficiālā mājas lapa angļu valodā ir ļoti atraktīva, tajā atrodama ne tikai informācija par ražotāju, tā filozofiju un produktiem, bet arī bērna vecumam piemērotas pārtikas meklētājs, padomi bērna barošanā, maltīšu plānotājs, kā arī dažādas receptes atbilstoši bērna vecumam.

Lai labi garšo arī Jums!

Foto no organix.com

Advertisements
One Comment leave one →
  1. 08/07/2015 23:29

    Ļoti labi ieteikumi! Ļoti labs raksts!

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: